Poučení o sociálních sítích
20. listopad 2017

Sociální sítě nám prostřednictvím profilů umožňují komunikovat na internetu s lidmi, sdílet s nimi obrázky, informace a další věci. Mezi nejrozšířenější sociální sítě patří Facebook, Instagram, Goole + a atd.

Byli jsme na přednášce o sociálních sítích, kyberšikaně. Ve dnech 23. a 24. října k nám do školy přijel pán Slavoj Raszka, lektor e-bezpečí, který byl velmi příjemný a povyprávěl nám o výhodách a nevýhodách sociálních sítí. Byli jsme poučeni o tom, abychom si nezahrávali s internetem, komunikovali s rodiči, když se nám něco nezdá, protože nikdy nevíme, kdo je na druhé straně počítače. Přednáška byla určena pro všechny šesté třídy.

Říkal nám spoustu příběhů s dobrým i špatným koncem. Například: dvě kamarádky se mezi sebou rozhádaly. A tak si jedna z matek vytvořila profil na facebooku, kde se vydávala za mladého a hezkého kluka. Začala komunikovat s tou druhou kamarádkou. Příběh nedopadl moc vesele.

Když nás bude někdo zesměšňovat, nevkusně urážet, tak to máme říct rodičům, učitelům, ať to nedopadne špatně. Prostě si musíme dávat pozor.

Monika Vargová (6. D), David Holeňa (6. B)