Sedmáci na lyžáku
26. únor 2018

Žáci 7. ročníku se v týdnu od 5. 2. do 9. 2. 2018 zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu (LVK) v lyžařském areálu Ski Příčná ve Zlatých Horách. Lyžařská výprava ze ZŠ Křižná byla ubytována v hotelu Bohema několik málo kroků od sjezdovky.

Celý lyžařský výcvikový kurz se nesl v přátelské atmosféře, ke které napomohla i výborná kuchyně zdejšího hotelu. S počasím, jak to tak na horách bývá, bylo veselo. Slunce svítilo, mraky stínily, vločky padaly a větry foukaly.

Během lyžáku se začínající lyžaři naučili dobře základům sjezdového lyžování. Také pokročilí lyžaři a snowborďáci zdokonalili svoje lyžařské a snowborďácké dovednosti, které mohou využít při dalším zdolávání lyžařských tratí. Po večerech probíhaly odborné přednášky, soutěže a také se provětral taneční parket. Nebyl ani opomenut výlet do okolí, kdy žáci turistickou vycházkou navštívili zříceninu hradu Edelštejn a poté putovali přes Svatou Annu na Výrův kámen. LVK byl zakončen závodem ve slalomu, ve kterém byli všichni úspěšní a mají od nás učitelů/instruktorů velkou pochvalu.

Lyžařský výcvikový kurz jsme si všichni po všech stránkách užili.

Mgr. Petr Podzemný