Konverzační soutěž v německém jazyce 2018
26. únor 2018

Ve čtvrtek 1. 2. 2018 proběhlo na naší škole školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce.

28 dětí naší školy změřilo své síly ve školním kole. Nejprve si všichni vylosovali téma, o kterém hovořili a potom popisovali obrázek. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích – nejmladší (7. třídy) a starší (8. a 9. třídy).

V okresním kole nás reprezentovali Daniel Záslav (7. D) a Petra Marková (9. B). Okresní kolo proběhlo na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Daniel Záslav obsadil v kategorii 6. a 7. tříd pěkné 3. místo (soutěžil s žáky, kteří se učí NJ již téměř 2 roky a Daniel teprve půl roku).

Všem dětem děkujeme za účast v konverzační soutěži NJ a těšíme se na shledanou v příštím roce.

Mgr. Jana Bernátková, PhDr. Rudolf Poštulka