S VALAŠSKOU PODLE PRAVIDEL
21. březen 2018

Jedná se o soutěž určenou pro žáky druhých, čtvrtých, šestých a osmých tříd všech základních škol. Přednášky proběhly ve dnech 14. a 15. 2. 2018 ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Besedu moderovala Olga Lounová a z dalších hostů nás přivítal David Suchařípa či Lukáš Langmajer, dále zde byli přítomni zástupci policie, hasičského záchranného sboru, zdravotní péče a Besipu. Tato akce měla dvě části. Nejprve žáci zhlédli krátké filmy na téma bezpečnost silničního provozu a po skončení následovala diskuse. Pro oživení akce byl venku vystaven závodní vůz rally, vevnitř měli žáci možnost prohlédnout si záchranářský vak, mohli si vyzkoušet na figuríně umělé dýchání apod.

Ve druhé části předvedli žáci své znalosti z besedy, ukázalo se, jak byli pozorní. Žáci zapojených škol napsali odborné testy za přítomnost pověřené osoby.

A jak jsme dopadli?

V kategorii 4. tříd obsadili 3. místo žáci 4. B

V kategorii 6. tříd obsadili 2. místo žáci 6. B

V kategorii 8. tříd získali 1. místo žáci 8. A

Vítězem mezi jednotlivci se na naší škole stal David Bernhard (8. A), který se celkově umístil na 2. místě.

Gratulujeme!