Oslavili jsme 100 let vzniku republiky
12. červen 2018

V pondělí 4. 6. 2018 jsme si na ZŠ Křižná připomněli 100. výročí od vzniku 1. republiky v podobě tematické zahradní slavnosti.

Nejen že se žáci i učitelé dobově oblékli, ale zároveň si žáci 2. stupně připravili zábavný program pro své mladší spolužáky z 1. stupně. Po celém areálu školy byla rozmístěna spousta zajímavých stanovišť. Co vše jsme zažili? Házely se podkovy, mohli jsme si procvičit naši znalost slovenského jazyka, děti si mohly vyzkoušet psaní starého písma inkoustem, nechyběl ani kvíz z historie, dobové hry, zahráli jsme si fotbálek s hadrákem, upekli brambory, navštívili prvorepublikovou výuku chemie, zazpívali jsme si písničky od Jiřího Voskovce a Jana Werich a mnoho dalších aktivit.

Jako svačinku si pro nás naše paní kuchařky připravily pokrmy z 1. republiky a na oběd jsme měli Masarykovy oblíbené pokrmy: hovězí vývar s dvojitou dávkou masa a škubánky s mákem a opečenou strouhankou.

Společně jsme příjemně strávili dopoledne.