Koncem května měli žáci 8. ročníku opět možnost navštívit Vídeň. V dopoledních hodinách obdivovali organické křivky domu Hundertwasserhaus a císařskou architekturu zámku Schönbrunn. Výstup ke Gloriettě v parku zámku pro květen v neobvyklých 31°C byl zcela dobrovolný a prověřil fyzickou kondici některých dětí.
V odpoledních hodinách žáci navštívili Přírodovědné muzeum, které ukrývá kostry dinosaurů a další pravěké fosilie, 29500 let starou Willendorfskou venuši a mnoho dalších pokladů. Znaveným dětem muzeum poskytlo hlavně stín, odpočinek a příjemné prostředí, do kterého mohly vstoupit zdarma.
Odpoledne už zbývala jen prohlídka historického centra Vídně.
Mgr. Ludmila Podzemná