100 let republiky
2. listopad 2018

Ve dnech 15. 10. – 26. 10. 2018 jsme si na naší škole připomínali 100 let od vzniku naší republiky. Aktivit a způsobů, jak se blíže seznámit s historií naší země, bylo mnoho. Děti objevovaly osobnost T. G. Masaryka, hudební či filmová díla Československa nebo kouzlo češtiny a slovenštiny. Vydaly se také za zdi školní budovy, aby prozkoumaly historii kolem sebe.

Žáci 1. stupně navštívili výstavu „Ať žije republika“, která probíhala v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. 6. ročníky se vydaly na prohlídku Moravské gobelínové manufaktury ve Valašském Meziříčí. Třída 7. B kráčela po stopách padlých hrdinů až na místní hřbitov.

Některé třídy vyjely i za hranice našeho města. Žáci 8. B navštívili Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, ve kterém se dozvěděli zajímavé informace o životě před 100 lety. 8. A zajela na prohlídku památek města Hranice na Moravě. Valašské Klobouky byly cílem žáků 7. D. Ti si zde prohlédli památníky i výtvarné umění. Brno uvítalo žáky 7. A a 8. D, kteří zde zhlédli výstavu k výročí republiky. Příjemný den v Praze prožila třída 7. C, která se vydala na významná místa související s naší historií jako Pražský hrad, Vyšehrad nebo Václavské náměstí.

Letošní výročí nám tedy bude připomínat nejen krásná výzdoba ve třídách a škole, ale také zážitky z exkurzí a výletů.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.