Hodina kódu na ZŠ Křižná
9. prosinec 2018

Žáci naší školy se účastnili akce „Hodina kódu“. Tato akce je hodinovým úvodem do informatiky, která má za cíl přiblížit žákům programování a ukázat, že každý se může naučit jeho základy.

Na začátku si žáci zvolili projekt, který chtěli naprogramovat. Vše bylo online, součástí byla i motivační videa, což napomáhalo k hladkému průběhu hodiny. I když si žáci zvolili jazyk český, mnoho pokynů a vysvětlení bylo v jazyku anglickém. Ovšem i s tím si poradili. Po absolvování sady v projektu získali žáci certifikát. Přednější však bylo podnícení jejich zájmu o programování a kreativního přístupu k řešení problému.

Chlapci si vyzkoušeli programovat v prostředí Minecraft, Star Wars, hry Flappy, pro děvčata bylo zajímavější experimentovat v Dance party, s Annou a Elzou nebo v herní laboratoři.

Zaujetí bylo vidět u všech a hodina uběhla velmi rychle. Snad některé žáky nadchneme natolik, že se budou v tomto směru dále rozvíjet. Přejeme jim mnoho vytvořených her.

učitelé informatiky