Projekt Edison
6. únor 2019

Naše škola opět přivítala zahraniční studenty z projektu Edison. Dne 4. února 2019 přijelo celkem 6 studentů, kteří pocházejí z různých koutů světa - Indonésie, Čína, Taiwan, Rusko a Gruzie. Naši žáci tak mají možnost seznámit se prostřednictvím studentů se vzdálenými zeměmi, jejich kulturním prostředím, tradicemi, jídlem, životním stylem i jazykem. Jedná se o lidi velmi mladé, již zcestovalé, s dobrou jazykovou vybaveností.

Naši žáci jsou z jejich přednášek v anglickém jazyce nadšeni a mají příležitost procvičit si angličtinu v praxi. Zároveň je to pro ně motivace k dalšímu studiu angličtiny či jiných jazyků, což je v dnešním globalizovaném světě prioritou. Prezentace probíhají během celého týdne a s našimi hosty se rozloučíme v pátek odpoledne.

Za předmětovou komisi cizích jazyků

Mgr. Ivana Sturm a Mgr. Miroslava Solanská