Návštěva Britského centra
16. duben 2019

Dne 10. 4. 2019 se 30 vybraných žáků druhého stupně naší školy vydalo do Britského centra v Ostravě, které navazuje na činnost předchozího British Council v Ostravě a je významným místem pro všechny, kteří se o angličtinu vážně zajímají. Britské centrum nabízí specializované služby v oblasti studia a výuky angličtiny, jazykových zkoušek a mezinárodních certifikací. Žáci byli seznámeni s bohatým knižním fondem, novinkami, informační i poradenskou činností a systémem půjčování literatury. Dále byli informováni o bohatém programu centra, jakými jsou přednášky rodilých mluvčích, akce literárního klubu apod. Děti také měly možnost vyzkoušet si pre-testy ke Cambridge zkouškám na úrovni KET a velmi aktivně se zapojily do diskuse o nových literárních žánrech a oblíbených autorech.

Byli jsme mile překvapeni informovaností žáků v oblasti současné literatury a jejich zájmem o novinky. Návštěva byla jistě přínosem pro jejich další motivaci k studiu angličtiny a četbě v jazyce anglickém. Co se týče Cambridge zkoušek, byli žáci povzbuzeni, aby se přidali k týmu těch, kteří Cambridge kurzy a zkoušky již absolvují v úspěšné spolupráci s jazykovou školou Hello v Ostravě.

Mgr. Ivana Sturm a Mgr. Miroslava Solanská