Vzácný host na ZŠ Křižná
13. květen 2019

Dne 10. 5. 2019 na ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí zavítal pan Anderson, rodilý mluvčí ze státu Minnesota v USA. S panem Andersonem se osobně znám již dlouhá léta a tak jsem využila jeho bohatých zkušeností pro uspořádání dopoledního bloku čtyř přednášek pro žáky naší školy, kteří se měli možnost zapojit i do diskuse. Hovořilo se hlavně o rozdílech mezi životem v USA a v ČR. Přednášející našim žákům rovně řekl, že by měli být hrdi na svou zemi.

Christopher Anderson momentálně žije v ČR, kde působí jako jeden z lídrů pro společnost John Crane, která je součástí globální korporace Smiths Company. Byl také válečným zpravodajem v bývalé Jugoslávii (Makedonie) a jeho kariéra ho zavedla i do ruského Petrohradu. Rovněž pracoval pro vládní kruhy v USA a v neposlední řadě v rádiu Svobodná Evropa. Je držitelem titulu MBA a v současné době je stážistou na univerzitě v Oxfordu.

Naše škola je pyšná, že i ve svém nabitém programu si na nás udělal čas, a já mu touto cestou chci ještě jednou poděkovat.

Mgr. Ivana Sturm