Exkurze do Modré u Velehradu
21. červen 2019

V pátek 14. června žáci 7. ročníku naší školy absolvovali se svými třídními učiteli exkurzi do Modré u Velehradu. Cílem této dlouho plánované akce bylo prohloubení znalostí z oblasti biologie a historie formou praktických ukázek. Exkurze se skládala se ze dvou částí.

Nejprve žáci navštívili areál velkomoravského Archeoskanzenu, který v ten den patřil školním programům. Dětí se ujali zkušení průvodci v dobovém oblečení a poutavou formou je seznámili s životem na Velké Moravě. Žáci si mohli vyzkoušet mnoho praktických dovedností – tkaní látek, výrobu tehdejších pokrmů, techniku boje, lukostřelbu aj. Seznámili se také s jazykem a písmem Velké Moravy v Metodějově škole písemnictví.

V druhé části žáci navštívili areál s názvem Živá voda, kde se dozvěděli zajímavé informace o fauně a flóře povodí moravských řek. V podvodním tunelu si mohli na vlastní oči prohlédnout obří vyzy – ryby, které v našich vodách již nežijí, ale v době Velké Moravy tito velikáni naše toky obývali. V parném dni se žáci mohli zchladit v místním uměle vybudovaném jezírku, což bylo pro ně jistě příjemným zpestřením.

Mgr. Martina Kunetková