Podpora rozvíjení informatického myšlení
11. říjen 2019

V rámci projektu „Podpora rozvíjení informatického myšlení“ registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_036/0005322 – tzv. PRIM budeme ve školním roce 2019/2020 opět vyučovat programovací jazyk SCRATCH. Nyní jsme zařazeni mezi pokročilé. Žáci se seznámí s dalšími projekty, které jsou odstupňovány podle náročnosti. Už se těšíme, jak na Vánoce uděláme interaktivní pohlednici, vytvoříme a zahrajeme si hru Ostrov pokladů, projdeme si bludiště, vyzkoušíme si i rozeznít piano a další.

Možnost vyzkoušet si úlohy mají studenti 9. tříd s paní učitelkou Lenkou Papežovou. Celý proces rozvíjení informatického myšlení konzultujeme s tvůrci učebnice z Pedagogické fakulty Karlovy univerzity v Praze.

Ověřujeme danou skupinu projektů spolu s dalšími čtyřmi školami v České republice, mezi nimi jsou tři víceletá gymnázia. Věříme, že se nám bude dařit, i když je to náročné.