Florbal, okresní kolo – mladší žáci
7. prosinec 2019

V úterý dne 26. listopadu 2019 se žáci 6. – 7. tříd zúčastnili okresního kola ve florbalu ve Sportovní hale Na Lapači Vsetín. Naši školu reprezentovali: Gajdošík David, Hrabovský Marek, Kubenka Kryštof, Maliňák Adam, Nový Štěpán, Palouš Josef, Pernický Matyáš a Skalka Matěj.

Turnaje se zúčastnilo celkem 9 základních škol, které byly rozděleny do 3 základních skupin. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny C. První zápas ve skupině jsme zvládli na výbornou, vítězstvím nad ZŠ Trávníky (Vsetín) 3:1, ale ve druhém zápase jsme se trápili proti ZŠ Videčské nepřesnou střelbou na bránu a jak se říká „nedáš, dostaneš“, zápas jsme prohráli 3:0. Ze skupin postupovaly družstva z prvního místa a jedno z druhého místa, které mělo lepší výsledky. Se štěstím jsme postoupili do semifinále, kde jsme narazili na ZŠ Sychrov (Vsetín). Postup do finále nevyšel podle našich představ a po vyrovnaném boji jsme podlehli. Čekalo nás poslední utkání o třetí místo. Chtěli jsme oplatit porážku ZŠ Videčské ze skupiny, zápas měl náboj, ale s trochou smůly jsme obdrželi 40 s před koncem gól na konečných 3:4 od soupeřů. Celkově jsme obsadili v turnaji 4. místo.

Děkujeme našim hráčům za výborný výkon a příště více štěstí.

Mgr. Petr Podzemný