Hodina kódu
17. prosinec 2019

Stejně jako v minulém roce jsme se i letos připojili k celosvětové akci „Hodina kódu“ (Hour of Code). Žáci z šestých tříd si mohli vyzkoušet základy programování. Dvanáct projektů bylo vytvořeno v češtině, další byly v anglickém jazyce, což žákům nevadilo.

Tanečníky, Steva z Minecraftu, Star Wars, Flappy Bird zkusili žáci rozpohybovat. Dávali postavám příkazy, které je po splnění posouvaly do dalších úrovní. Zábavné programování bylo pro žáky velmi poutavé, některým se nechtělo odejít od počítačů a chtěli si další hry vyzkoušet i doma.

Samozřejmě, že hodina programování nestačí. V rámci vyučování předmětu Informační a komunikační technologie se snažíme žákům přiblížit programování ve Scratchi. Využíváme bee-boty a ozoboty, které lze také naprogramovat. Pokročilejší mohou využít i micro:bity. Žáci rozvíjí své informatické myšlení, které v budoucnu budou potřebovat v každé profesi. Těší nás, že je dokážeme pro věc nadchnout, složitější problémy se alespoň snaží vyřešit.

učitelé informatiky