Úspěch v Literární soutěži Miroslava Kabely
20. prosinec 2019

Literární soutěž Miroslava Kabely má v našem městě již 21letou tradici. Soutěž vyhlásilo město Valašské Meziříčí ve spolupráci s městskou knihovnou a kulturní komisí tradičně ve dvou věkových kategoriích a) 16 až 20 let a b) 13 až 15 let. Mladí spisovatelé si pak mohli vybrat jedno ze čtyř témat – Vánoční příběh, Co mi babička vyprávěla (dědeček vyprávěl), Dopis starostovi našeho města a Co dělat, aby byl svět krásnější.

Z naší školy se soutěže zúčastnilo devět žáků 8. a 9. tříd. V kategorii 13 až 15 let bylo zasláno celkem 47 prací a vynikajícím úspěchem je, že 1. a 2. místo získaly žákyně naší školy.

Literární práce hodnotila Alena Mornštajnová, Alena Dobešová, Jana Černocká a Zdeňka Smahlová. Porota neměla jednoduché rozhodování a v úterý 17. 12. 2019 vyhlásila tyto výsledky:

Kategorie b) 13 až 15 let (47 prací):

1. místo – Andrea Němcová, 9.B (Vánoce v ptačím krmítku)

2. místo – Linda Chýlková, 9.A (Vločka)

Vítězkám srdečně blahopřejeme.

Mgr. Věra Kolečková