Lyžařský kurz
14. březen 2020

Žáci sedmých ročníků se zúčastnili v termínu 24.2 – 28.2 2020 lyžařského výcviku. Kurz probíhal ve ski areálu Bílá. Během týdne se počasí měnilo, což umožnilo žákům vyzkoušet si lyžování za různých podmínek.

V první části týdne bylo mírně teplejší počasí, kdy sníh byl pomalý. Podmínky pomohly žákům „začátečníkům“ při odstraňování strachu a osvojení základních dovedností. V půlce týdne se ochladilo, podklad se zrychlil a sjezdovka vydržela upravená téměř po celý den. Toho jsme využili pro upevnění dovedností a rozvoj carvingových oblouků. V závěru kurzu nám přes noc nasněžilo spoustu nového sněhu a žáci tak dostali příležitost vyzkoušet si jízdu v hlubokém sněhu.

Kurz ale nebyl jen o lyžování. Měli jsme skvělé ubytování a výbornou stravu. Odpolední a večerní hodiny jsme trávili vzdělávacími a zábavními programy. Často jsme využili místní tělocvičny, kde jsme hráli vybíjenou, stolní tenis, lezli na lezecké stěně apod.

Z reakcí žáků víme, že se jim kurz líbil, za což jsme velmi rádi.

Mgr. Jan Kristek