Půlmaraton informatiky
9. červen 2020

V únoru byla vyhlášena soutěž pro 4. a 5. ročníky naší školy s názvem Půlmaraton informatiky. Žáci odpovídali na otázky založené na matematickém a informatickém myšlení. Prvních osm otázek zvládli, ale potom nám do toho vstoupila pandemie. Sice jsme do cíle nedoběhli, ale musíme pochválit za první třetinu.

Účastnilo se celkem 32 žáků, dívek i chlapců. Z osmi vyhodnocených úkolů nejlépe uspěla Lebedová Kateřina se sedmi body, na druhém místě s šesti body se umístily Natálie Kubičná, Natálie Janošcová a Marie Anna Čuntová, na třetí místo se zařadily s pěti body Natálie Ondřejová a Gerlová Ella.

Informatika je považována za obor pro chlapce, ale stále více dívek je úspěšnějších. Příští školní rok zkusíme znovu rozběhnout půlmaraton a doběhnout do cíle. Snad budou i více úspěšnější chlapci.

Odměnou pro žáky je i možnost vyzkoušet si programování s Bee-boty a Ozoboty u nás ve škole, na které se všichni těší.

Vyučující IKT