Valašsko - místo, kde bydlím
19. duben 2021

Ve čtvrtek 15.4. třída 4. C uvítala pozvání do Městské knihovny ve Valašském Meziříčí na téma Valašské pověsti. Beseda nás obohatila v rámci měsíčního dubnového projektu s názvem: Místo, kde bydlím.

Vrtá vám hlavú, lesli to je v dnešní době možné? Baže, že je. Přeci online. Paní knihovnice měly nachystanú pěknú hodinu. Seznámily nás se spisovateli a jejich tvorbou na Valašsku. Poslechli jsme si ne jeden příběh a věřte nebo ne, aj za břucha sme sa od smícha popadali. Třeba z toho úryvka, jak Cedidleňačka chtěla získat poklad, ale nechala sa dostrašiť duchama, tož nic z tého nebýlo.

Díky sdílené obrazovce jsme si vyzkoušeli znalost mapy – k bodům na mapě jsme přiřazovali názvy. Seznámili jsme se s valašským slovníkem. Teď už víme, že v neděli jsou k obědu zemňáky, na nohách Valaši nosili krpce, a když mám naspěch, tak musím fryško.

Online beseda byla zpestřením, zábavou a zároveň nás provedla místy a knihami, které patří ke kraji, kde žijeme.

Děkujeme.

Mgr. Šárka Ulrychová a žáci 4.C