Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Kontaktní centrum Agarta – přednáška „Drogová závislost“
21. květen 2021

V úterý 11. 5. 2021 se konala přednáška na téma drogová závislost. Byla velice zajímavá, a i když byla na vážné téma, také jsme se u ní zasmáli. Forma, kterou nás lektoři vedli, se nám líbila. Bylo zajímavé pozorovat, jak náš vybraný hlavní hrdina bude reagovat. Každý měl svoji „roli“ a říkal, jak by se v dané situaci zachoval. Nikdo nevěděl, jak to dopadne.

Příběh vyprávěl o tom, jak náš hrdina Pepa přišel k drogám. Spolu s ním jsme prošli celou jeho cestou až ke šťastnému konci, kdy se Pepa z vlivu drog dostal. Lektory paní Olšákovou a pana Dostála zajímaly naše postřehy a názory, vedli s námi dialog. Dozvěděli jsme se, jak některé druhy drog působí na člověka a jak probíhají odvykací procesy. Jako skupina jsme se shodli, že známe několik lidí, kteří užívají drogy, a že se přednáška shodovala s jejich změnami v chování a ve vzhledu. Bavili jsme se také o nejznámějších drogách např. heroinu, marihuaně, LSD…

Myslím si, že si z přednášky každý z nás něco odnesl. Děkujeme za její organizaci.

Za 9. třídy Karolína Maliňáková