Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Kybernetická bezpečnost
13. prosinec 2021

Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti je dle agentury ENISA měsíc říjen, a to nejen v České republice, ale také v Lucembursku, Norsku, Rumunsku, Slovinsku, Španělsku, Portugalsku a Velké Británii.

Proto i na ZŠ Křižná žáci zhlédli v hodinách Informatiky mnoho videí k tématu. Vyučující využili portálu https://osveta.nukib.cz/, kde se věnovali problematice digitální stopy, sociálních sítí, bezpečnosti hesel, ověřování informací a dalším oblastem. Nejvíce žáky zaujaly hry Interland a Digistories, což je vidět na jejich tvorbě. Seznámili se i s projekty Nenech to být a O2 Chytrá škola.

Cílem Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti (ECSM) je podporovat povědomí o kybernetické bezpečnosti občanů, změnit jejich vnímání kybernetických hrozeb a poskytovat aktuální informace o zabezpečení prostřednictvím vzdělávání či osvědčených postupů.

Žáci vytvořili plakáty, kde zaznamenali to nejdůležitější, co si zapamatovali. Někteří se tomu věnovali větší část listopadu. Ve fotogalerii si můžete výtvory prohlédnout pod název Kybernetická bezpečnost. Některé práce jsou velmi zdařilé a zaslouží si ocenění známkou 1.

Děkujeme za snahu.

Kolektiv informatiků