Školní kolo Biologické olympiády
21. únor 2022

Školní kolo 56. ročníku Biologické olympiády neslo téma „Jak přežít zimu“ a proběhlo ve dvou dnech, ve čtvrtek 27.1. 2022 dopoledne pro kategorii D a v úterý 1.2. 2022 odpoledne pro kategorii C. Účastníci obou kategorií museli splnit 3 části – test teoretických znalostí, poznávání organismů a laboratorní úkol. V laboratorním úkolu se žáci kategorie D zabývali pozorováním a zkoumáním diaspor některých rostlin a žáci kategorie C se věnovali úkolům zaměřeným na pozorování pupenů dřevin.

Školního kola BiO kategorie D, do které spadají žáci 6. a 7. ročníků, se celkem zúčastnilo 34 žáků.

Pořadí:

1. Kateřina Lebedová (6.C) ………………. 77,5 bodů

2. Adéla Zetková (6.D) …………………… 73,5 bodů

3. Ellen Záslavová (6.C) ……………………72 bodů

Kategorie C, která je připravena pro 8. a 9. ročníky, se zúčastnilo 11 žáků.

Pořadí:

1. Slavík Tomáš (9.A) ……………………… 68 bodů

2. Machač Patrik (9.B) ………………………60,5 bodů

3. Novotný Jindřich (9.B) ……………………59,5 bodů

Všem řešitelům Biologické olympiády bych velmi ráda poděkovala za účast v soutěži.

Lucie Sucháčková