Žáci na Křižné si procvičili angličtinu s rodilým mluvčím
16. březen 2022

Valašské Meziříčí – Procvičit si své jazykové dovednosti v angličtině a zábavnou formou se dozvědět spoustu informací o Severní Americe. Právě za těmito účely se 7. března na ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí uskutečnil Projektový den – výuka anglického jazyka. Tuto akci připravila paní učitelka Zdeňka Jonášová. Hlavní téma znělo Moje země – cestování. Celá akce, která se konala díky podpoře Nadačního fondu ZŠ Křižná, byla spojena s návštěvou a výukou rodilého mluvčího, který si připravil program pro dvacítku nadaných žáků.

Lektor Alan Jannett tak dětem například přiblížil rozdíly mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými. „Rozebírali jsme různá témata. Líbil se nám jeho naplánovaný program. Velmi dobře se s ním povídalo. Byl ohleduplný a šlo mu skvěle rozumět,“ pochválily lektora Beáta Paulová a Barbora Mečiarová z osmého ročníku.

Alan Jannett na děti samozřejmě mluvil pouze v angličtině, přestože zdejší prostředí mu není cizí. „Překvapilo mě, že pán žije v Česku už šest let. Zaujalo mě také, kolik států už stihl navštívit,“ doplnila žačka Natálie Krumpolcová s tím, že program zahrnoval témata cestování, školství v USA, jídlo, státy či symboly Spojených států.

ZŠ Křižná se intenzivně věnuje nadaným žákům v oblasti jazykového vzdělávání. Dlouhodobě připravuje žáky na mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge. V tomto směru spolupracuje i s jazykovou školou Hello Ostrava.

Pavel Mašlaň