Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Žáci na Křižné si procvičili angličtinu s rodilým mluvčím
16. březen 2022

Valašské Meziříčí – Procvičit si své jazykové dovednosti v angličtině a zábavnou formou se dozvědět spoustu informací o Severní Americe. Právě za těmito účely se 7. března na ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí uskutečnil Projektový den – výuka anglického jazyka. Tuto akci připravila paní učitelka Zdeňka Jonášová. Hlavní téma znělo Moje země – cestování. Celá akce, která se konala díky podpoře Nadačního fondu ZŠ Křižná, byla spojena s návštěvou a výukou rodilého mluvčího, který si připravil program pro dvacítku nadaných žáků.

Lektor Alan Jannett tak dětem například přiblížil rozdíly mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými. „Rozebírali jsme různá témata. Líbil se nám jeho naplánovaný program. Velmi dobře se s ním povídalo. Byl ohleduplný a šlo mu skvěle rozumět,“ pochválily lektora Beáta Paulová a Barbora Mečiarová z osmého ročníku.

Alan Jannett na děti samozřejmě mluvil pouze v angličtině, přestože zdejší prostředí mu není cizí. „Překvapilo mě, že pán žije v Česku už šest let. Zaujalo mě také, kolik států už stihl navštívit,“ doplnila žačka Natálie Krumpolcová s tím, že program zahrnoval témata cestování, školství v USA, jídlo, státy či symboly Spojených států.

ZŠ Křižná se intenzivně věnuje nadaným žákům v oblasti jazykového vzdělávání. Dlouhodobě připravuje žáky na mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge. V tomto směru spolupracuje i s jazykovou školou Hello Ostrava.

Pavel Mašlaň