Cambridge exams
17. březen 2022

13. dubna se budou konat na ZŠ Křižná mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge exams. Žáci mohou skládat zkoušky na různých úrovních:

DĚTSKÉ ZKOUŠKY YLE: Starters, Movers, Flyers

a zkoušky: KET PET

Přihlášky si můžete vyzvednout u p. uč. Jonášové.

Termín přihlášení: do konce března

DĚTSKÉ ZKOUŠKY jsou určené pro žáky základních škol cca do 11-12 let (věk pouze doporučený). Obsah zkoušek je hravější, děti vybarvují, ukazují na obrázky, doplňují slovíčka dle barevných obrázků. Velmi motivační - každé dítě obdrží certifikát. Hodnocení pomocí erbů – za každou část může kandidát získat max. 5 erbů.

ZKOUŠKY PRO STARŠÍ DĚTI + DOSPĚLÉ KET a PET: obsah jako klasický test. Souvislý text s úlohami na porozumění textu, doplňování odstavců, praktické užití jazyka – doplnění s čím se pojí jednotlivá slovesa/předložky apod. Hodnocení pomocí bodů.

Přínos pro žáky:

• Celoživotní a mezinárodní platnost

• Lepší pozice na pracovním trhu

• Zvýšení kvalifikace a sebevědomí

• Opora při přijímacích zkouškách

• Mezinárodní srovnání vědomostí

• Motivace pro další studium jazyka

Výsledky budou známy do 6 týdnů. Testy se skutečně opravují v Cambridge v Británii.

Slavnostní předávání certifikátů proběhne na začátku září na radnici ve Valašském Meziříčí.

Mgr. Zdenka Jonášová