Výsledky okresního kola Zeměpisné olympiády
23. březen 2022

Ve středu 23. 2. 2022 se konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo devět žáků z naší školy. O tom, že je zeměpisná olympiáda náročná soutěž, se přesvědčili Václav Veselý, Adam Gřešák, Vojtěch Knedla, Emma Večeřová, Jakub Strnadel, Štěpán Šustek, Jindřich Pešl, Martin Krčmář a Eliška Gregorčíková.

Tito žáci reprezentovali naši školu v kategorii A (6. ročník ZŠ a 1. ročník osmiletých gymnázií), kategorii B (7. ročník ZŠ a 2. ročník osmiletých gymnázií) a kategorii C (8. a 9 ročník ZŠ, 3. a 4 ročník osmiletých gymnázií, 1. a 2. ročník šestiletých gymnázií). Ve všech soutěžních kategoriích se testovaly tři typy znalostí a dovedností (práce s atlasem, test geografických znalostí a část praktická).

Nejlepších výsledků ve velmi silné konkurenci dosáhli Jindřich Pešl (4. místo v kategorii A), Emma Večeřová (7. místo v kategorii B) a Štěpán Šustek (9. místo v kategorii B).

Všem soutěžícím děkuji za účast a reprezentaci naší školy.

Mgr. Ivana Brňovjáková