EXKURZE SPŠS VSETÍN
25. březen 2022

V měsíci březnu žáci 8. tříd navštívili Střední průmyslovou školu strojnickou ve Vsetíně. Cílem této návštěvy bylo seznámení žáků s teorií i odbornou praxí. Žáci se podívali do odborných učeben, kde jim zdejší učitelé ukázali způsob výuky za použití moderních technologií. Byli seznámeni s technickým kreslením, programováním, Morseovou abecedou, různými technikami měření a měřícími přístroji, fyzikálními jevy a robotikou.

Poté se žáci přemístili do dílen, kde probíhají odborné praxe. Zde si vyrobili upomínkové předměty, jako např. ukovaný klínek, plechovou krabičku a hlavolam. Žákům se návštěva této školy moc líbila. Věřím, že někteří žáci budou pokračovat ve vzdělávání právě na této škole.

Mgr. Ivana Brňovjáková