Lyžařský kurz
29. březen 2022

Žáci sedmých ročníků se zúčastnili v termínu od 14. 3. do 18. 3. 2022 lyžařského výcviku. Kurz probíhal ve ski areálu Kohútka. Sněhu bylo i v tomto pozdním termínu dostatek.

Počasí nám celý týden přálo, ve středu dokonce nasněžilo, takže podmínky k lyžování byly výborné. Žáci byli rozděleni do skupin podle svých lyžařských dovedností. Pokročilejší lyžaři rozvíjeli svoji techniku, začátečníci se učili od úplných základů. Na konci kurzu sjeli nejdelší svah všichni. V průběhu kurzu měli žáci také příležitost vyzkoušet si lyžování na ultrakrátkých lyžích – snowbladech a zájemci si vyzkoušeli jízdu na snowboardu.

Kurz ale nebyl jen o lyžování. Měli jsme skvělé ubytování a výbornou stravu. Odpolední a večerní hodiny jsme zpestřili vzdělávacími a zábavnými programy.

Žákům se kurz moc líbil a mnozí by ho chtěli prodloužit. Zavzpomínat s námi můžete na fotografiích ve fotogalerii.