Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Cambridge exams
19. duben 2022

13. dubna 2022 proběhly na ZŠ Křižná mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge exams. Celkem 14 žáků naší školy skládalo zkoušky ve třech úrovních.

DĚTSKÉ ZKOUŠKY jsou určeny pro žáky základních škol cca do 11-12 let (věk pouze doporučený). Obsah zkoušek hravější, děti vybarvují, ukazují na obrázky, doplňují slovíčka dle barevných obrázků. Velmi motivační - každé dítě obdrží certifikát. Hodnocení je pomocí erbů – za každou část může kandidát získat max. 5 erbů.

ZKOUŠKY PRO STARŠÍ DĚTI + DOSPĚLÉ KET a PET: tyto zkoušky jsou již náročnější. V rámci testování obdrží účastníci zkoušek souvislý text s úlohami na porozumění textu, doplňování odstavců, praktické užití jazyka – doplnění s čím se pojí jednotlivá slovesa/předložky apod. Hodnotí se pomocí bodů.

Všichni žáci, kteří se zkoušek zúčastnili, mají náš obdiv. Zkoušky mají celoživotní a mezinárodní platnost, pomáhají žákům zvýšit si sebevědomí. Žáci, kteří uspějí, mají velkou výhodu při přijímacích zkouškách na střední školy (a následně na vysoké školy). Důležité je taktéž mezinárodní srovnání vědomostí, úspěšné složení zkoušky je velkou motivací pro další studium cizích jazyků.

Výsledky mezinárodních testů budou známy do 6 týdnů. Testy se skutečně opravují v Cambridge v Británii.

Slavnostní předávání certifikátů proběhne na začátku září na radnici ve Valašském Meziříčí.

Mgr. Zdenka Jonášová