Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Žáci z Křižné uspěli v matematické olympiádě
9. květen 2022

Konečně se dočkali. Po dvouletém distančním konání Matematické olympiády se letos žáci mohli této soutěže účastnit opět prezenční formou. Mezi zájemci o klání v okresním kole měla Základní škola Křižná mnoho želízek v ohni. A tato želízka rozhodně nezklamala.

S paní učitelkou Mgr. Monikou Kristovou-Záslavovou vyrazilo 12. dubna na Základní školu Rokytnice ve Vsetíně bojovat z Křižné třináct milovníků matematiky (devět z 6. třídy, tři ze 7. třídy a jeden z 8. třídy). Každý ročník měl své zadání v podobě tří úloh, z nichž jedna byla z geometrie. Na vypracování měli soutěžící 90 minut. Za každou úlohu mohli získat šest bodů, celkový počet činil 18 bodů. Žáci odcházeli ze soutěže spokojeni.

Největšími úspěchy jsou: 4. – 6. místo – Adéla Zetková (6. třída - 10 bodů), 5. místo – Rozárie Trojáková (7. třída – 9 bodů), 7. – 8. místo – Ellen Záslavová (6. třída – 9 bodů), 8. místo – Ella Gerlová (7. třída – 7 bodů), 9. – 12. místo – Martin Krčmář a Václav Žitník (6. třída – 8 bodů)

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a úspěšným řešitelům gratulujeme.

učitelé matematiky ze ZŠ Křižná