Dětské slyšení 2022
12. květen 2022

Školní parlament dne 6. května navštívil tradiční Dětské slyšení. Setkání bylo zaměřeno na téma nulového odpadu a plýtvání. Na dotazy odpovídali zastupitelé města v čele s panem starostou. Otázky žáků se týkaly bezobalového nakupování, zeleně ve městě, dopravní situace, dokončení náměstí, skateparku a rekonstrukce některých míst.

Zazněly i připomínky ke kulturnímu životu ve městě. Žákům chybí dostupné zkušebny pro nově vznikající hudební kapely. Zastupitelé odhalili záměr pro vytvoření takového místa v zámku Žerotínů.

Dotazů bylo opravdu mnoho a tímto děkujeme našim parlamenťákům za připravená témata k diskuzi a informování svých vrstevníků ve třídách.

Mgr. Monika Kristová Záslavová