Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

S Ozoboty u prvňáčků
17. květen 2022

V rámci výuky Informatiky se deváťáci učí programovat roboty – Ozoboty. V dubnu si zkusili vytvořit své vlastní cesty s příkazy a potom k nim vymyslet příběhy. Některé práce byly opravdu velmi zdařilé. Deváťáky během programování napadlo, že své výtvory mohou předvést i ostatním žákům školy. Po dohodě s vyučujícími tedy minulý týden navštívili třídy prvňáčků.

Všichni připravili Ozoboty vizuálně atraktivní, proto není divu, že při návštěvě slavili úspěch. Prvňáčci si dokonce mohli vyzkoušet projít s Ozobotem cestu. Nadchli se natolik, že si roboty hned otestovali na vlastních trasách.

Hodina rychle uběhla a prvňáčci se s deváťáky museli rozloučit. O tom, že to obě strany moc bavilo, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Kolektiv informatiků