Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Kontaktní centrum Agarta – přednáška „Drogová závislost“
23. květen 2022

V úterý 10. 5. 2022 se konala velmi zajímavá přednáška na téma drogová závislost. I když šlo o vážné téma, také jsme se u přednášky i zasmáli. Líbila se nám forma, kterou lektoři zvolili.

Zájem v nás vzbuzoval například příběh o hlavním hrdinovi Aloisovi, který přišel do kontaktu s drogami. Bylo zajímavé sledovat, jak náš vybraný hlavní hrdina bude reagovat. Každý měl svoji ,,roli" a říkal, jak by se v dané situaci zachoval. Nikdo předem nevěděl, jak příběh dopadne. Přes mnoho strastí jsme došli ke šťastnému konci a Alois se ze závislosti dostal.

Při přednášce jsme se dozvěděli, jak některé druhy drog působí na člověka. Lektory zajímaly naše postřehy a názory. Lektorka Vendula a lektor Jan nám také řekli, jak probíhají odvykací procesy. Shodli jsme se, že známe několik lidí, kteří užívají drogy, a že se přednáška shodovala s jejich chováním, vzhledem a změnách. Bavili jsme se o nejznámějších drogách např. heroinu, marihuaně, LSD…

Myslím si, že si z přednášky každý z nás něco odnesl. Děkujeme za její organizaci.

Za 9. třídy Aneta Zábranská