Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Ocenění žáků Zlínského kraje 2022 – Jindřich Pešl
3. červen 2022

Dne 2. června 2022 proběhlo v Baťově vile slavnostní ocenění žáků základních, středních a uměleckých škol Zlínského kraje 2022 za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti.

12 oceněným žákům předali vyznamenání a věcné dary hejtman Radim Holiš, statutární náměstkyně Hana Ančincová a radní Zuzana Fišerová.

Mezi oceněnými byl u náš žák Jindřich Pešl, který byl oceněn za mimořádné úspěchy v motokárovém sportu.

Jindra sbírá úspěchy nejen v ČR, na Slovensku, ale i ve světě. V roce 2021 na okruhu v Lonatu, prvním podniku nejprestižnějšího kartingového seriálu WSK Euro Serie, vybojoval první místo a stal se mistrem světa ve své kategorii Mini 60. Pro český karting je obrovskou nadějí. V letošním roce si připsal tyto úspěchy – 2. místo Lonato WSK Champions Cup, 2. místo Lonato WSK Super Masters Series 1, 1. místo Lonato WSK Super Masters Series 2, 1. místo La Conca WSK Super Master Series 3, 2. místo Sarno WSK Super Masters Series 4, Mistr World Series Karting Super Masters Series.

Jindra jezdí třetím rokem závodit mezi nejlepší motokárové sportovce do Itálie. Přes svůj náročný sportovní program výborně zvládá své školní povinnosti, patří mezi nejlepší žáky, skvěle ovládá angličtinu, ve které mimochodem dává rozhovory zahraničním médiím a je velkou motivací pro ostatní žáky školy.

Jindro, děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně sportovních úspěchů a pevné zdraví.

PhDr. Milena Medková, ředitelka