Kurz EVVO
3. červen 2022

Krásná příroda Moravskoslezských Beskyd v Horní Lomné se ve dnech 11. – 13. 5. 2022 stala útočištěm žáků 8. ročníku naší školy. Cílem tohoto kurzu (environmentální výchova, vzdělání a osvěta) je zdokonalit badatelské dovednosti žáků a rozvinout tak i pozitivní vztah k přírodním vědám a k přírodě samotné.

Během třídenního pobytu byla pro žáky připravena celá řada aktivit, při kterých si například zkusili určit pomocí atlasů jimi nasbírané přírodniny – byliny, mechy, kapradiny, jehličnany a bezobratlé živočichy. Naučili se poznávat různé druhy listnatých stromů podle tvaru jejich listu a také zlepšili své dovednosti při práci s mikroskopem. Během pobytu se vydali k vodnímu toku Lomná a přilehlým tůňkám, kde se pokusili nahlédnout do světa vodních bezobratlých. Společně jsme se vydali slunečným dnem i na pěší túru beskydskou krajinou až na rozhlednu Kozubová. V jedné z posledních aktivit si žáci měli vybrat svůj strom, určit u něj výšku a průměr kmene, a namalovat jej pouze pomocí venku nalezených přírodnin.

Celé tři dny byly plné poznávání okolní přírody, her ale i příjemně společně strávených chvil.

Lucie Sucháčková