Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Kurz EVVO
3. červen 2022

Krásná příroda Moravskoslezských Beskyd v Horní Lomné se ve dnech 11. – 13. 5. 2022 stala útočištěm žáků 8. ročníku naší školy. Cílem tohoto kurzu (environmentální výchova, vzdělání a osvěta) je zdokonalit badatelské dovednosti žáků a rozvinout tak i pozitivní vztah k přírodním vědám a k přírodě samotné.

Během třídenního pobytu byla pro žáky připravena celá řada aktivit, při kterých si například zkusili určit pomocí atlasů jimi nasbírané přírodniny – byliny, mechy, kapradiny, jehličnany a bezobratlé živočichy. Naučili se poznávat různé druhy listnatých stromů podle tvaru jejich listu a také zlepšili své dovednosti při práci s mikroskopem. Během pobytu se vydali k vodnímu toku Lomná a přilehlým tůňkám, kde se pokusili nahlédnout do světa vodních bezobratlých. Společně jsme se vydali slunečným dnem i na pěší túru beskydskou krajinou až na rozhlednu Kozubová. V jedné z posledních aktivit si žáci měli vybrat svůj strom, určit u něj výšku a průměr kmene, a namalovat jej pouze pomocí venku nalezených přírodnin.

Celé tři dny byly plné poznávání okolní přírody, her ale i příjemně společně strávených chvil.

Lucie Sucháčková