Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Šesťáci na exkurzi v zámku Lešná
21. červen 2022

V pátek 17. června 2022 vyrazili žáci tříd 6. C a 6. D do Lešné u Valašského Meziříčí. Zde navštívili místní pozdně renesanční zámek, který vznikl na přelomu 16. a 17. století. Pro obě třídy byly připraveny celkem dva zajímavé lektorské programy.

V rámci komentované prohlídky si žáci prohlídli historické interiéry. Těmi je provázeli průvodci v dobových kostýmech. Během prvního programu - Jak to bylo na zámku – se seznámili nejen s historií zámku, ale také s tím, jak dříve panstvo žilo, vzdělávalo se a jak trávilo volný čas. Na konci programu si každý účastník vyrobil erb svého vlastního rodu.

Druhý program – Bájesloví Valašska – navazoval na učivo o bájích a pověstech, kterému se šesťáci v průběhu školního roku věnovali. V rámci exkurze se ve stylové školní třídě z přelomu 19. a 20. století seznámili s nadpřirozenými bytostmi z Valašska, s regionálními příběhy i pověrami. Závěr programu byl doplněn o úkoly, hry a poznávačky.

Po exkurzi jsme spojili příjemné s užitečným a z Lešné jsme se prošli zpátky pěšky do Valašského Meziříčí.

Mgr. Petra Mrovcová