Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Deváťáci vyrazili na Hvězdárnu Valašské Meziříčí
27. červen 2022

Ve čtvrtek 23. června 2022 vyrazili žáci všech tří devátých tříd na Hvězdárnu Valašského Meziříčí. Zde si rozšířili obzory na téma: Sluneční soustava. Seznámili se s nejnovějšími informacemi o ní a prohlédli si fotografie planet i dalších objektů. Pomocí kosmických sond nahlédli do zákulisí výzkumu Sluneční soustavy. Nedílnou součástí exkurze bylo seznámení s novými poznatky o planetách a dalších objektech. Deváťáci poté nahlédli i za hranice naší planetární soustavy.

Druhá část návštěvy patřila prohlídce prostor hvězdárny. Žáky během ní zaujal např. model telekomunikační družice Iridium, který je umístěný ve vstupní hale a který je názornou pomůckou na „pohled do nekonečna“. Obdivovali také model místního poledníku nebo panel, který představuje tzv. analemu – diagram, který znázorňuje různé výšky Slunce nad obzorem během roku a který popisuje fakt, že ne vždy je Slunce nejvýše nad obzorem přesně v poledne.

Deváťáci si se dozvěděli mnoho nového a svou poslední exkurzi na základní škole si užili.

Mgr. Petra Mrovcová