Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Žáci ZŠ Křižná na okrskových kolech ve florbalu chlapců (6. a 7. ročník)
13. říjen 2022

Chlapci 6. a 7. ročníků ze ZŠ Křižná skončili na druhém místě okrskového kola mladších žáků ve florbalu, které se konalo 6. října na ZŠ Šafaříkova. Naši žáci celkově reprezentovali školu v kategoriích mladších i starších žáků. Žáci si tak mohli vyzkoušet soutěžní utkání proti ostatním školám v okrsku a porovnat své síly s ostatními kamarády či spoluhráči ze sportovních klubů a volnočasových kroužků.

Účastníky byla ZŠ Vyhlídka, ZŠ Šafaříkova a ZŠ Křižná. V tříčlenné skupině se hrálo systémem ,,každý s každým‘‘. Hrací doba byla rozdělena na 2x15 minut. V prvním utkání nastoupili žáci ZŠ Křižná proti ZŠ Vyhlídka. Početná převaha hráčů na straně soupeře přinesla dvě vstřelené branky, a to na obou stranách po prvním poločase. Ve druhé polovině získali žáci naší školy převahu a i díky skvěle střílejícímu Matějovi Bednaříkovi (6 branek) vyhráli naši žáci 9:2. Před druhým zápasem našich žáků se svedl souboj mezi ZŠ Šafaříkova a ZŠ Vyhlídka. Převaha zkušených florbalistů ZŠ Šafaříkova zajistila výhru 13:0. Bylo jasné, že o postupujícím do okresního kola se rozhodne v posledním zápase mezi ZŠ Křižná a domácími ZŠ Šafaříkova. ZŠ Šafaříkova potvrdila roli favorita a dokázala zvítězit také druhé utkání s překonáním hranice deseti branek. Naši žáci tedy prohráli 3:14. ZŠ Křižná se tak umístila na druhém místě na tomto „meziškolním“ turnaji.

V kategorii mladších žáků ZŠ Křižnou reprezentovali: Matěj Bednařík (6.A), Dominik Hub, Tobiáš Trochta, Tomáš Kučera (všichni 7.B), Jan Mašek (7.C), Martin Krčmář a Ondřej Tomeček (oba 7.D). Celkové pořadí na okrskovém kole mladších žáků:

1. ZŠ Šafaříkova

2. ZŠ Křižná

3. ZŠ Vyhlídka

Bc. Denis Zimmer