Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Žáci ZŠ Křižná na okrskových kolech ve florbalu chlapců (8. a 9. ročník)
13. říjen 2022

Okrskové kolo starších žáků proběhlo 4. 10. 2022. Družstvo reprezentovali žáci 8. a 9. tříd. Okrskového kola se mimo ZŠ Křižná zúčastnily ještě další dvě základní školy, a to pořádající ZŠ Šafaříkova a ZŠ Lešná. V tříčlenné skupině se tak odehrály zápasy ‚,každý s každým‘‘. Hrací čas byl stanoven na 2x12 minut.

Žáci Křižné nastoupili v prvním utkání proti žákům ZŠ Lešná. Po nevydařeném vstupu do utkání prohráli první polovinu 0:2. Zlepšený výkon ve druhé polovině utkání a 4 vstřelené branky nakonec nestačily na vítězství, protože soupeř přidal ve druhé polovině také 4 branky a celkové skóre bylo na konci utkání 4:6 v neprospěch žáků ZŠ Křižná. K druhému utkání nastoupili naši žáci proti pořádající ZŠ Šafaříkova. Důrazná hra soupeře dělala našim žákům problém. Těm se povedlo v zápase vsítit branku pouze dvakrát, natož soupeř celkem devětkrát. Celkové skóre bylo tedy 2:9 opět v neprospěch našich žáků. Poslední zápas mezi ZŠ Lešná a ZŠ Šafaříkova rozhodoval o postupu jedné ze škol do okresního kola. Utkání lépe zvládlo družstvo ZŠ Lešná v poměru 13:3 a postoupilo tak dále. Nutno říci, že v okrsku města Valašské Meziříčí se nachází přes 10 základních škol. Bohužel však pouze tři školy byly schopny sestavit svá družstva a reprezentovat tak svou školu. Žáci ZŠ Křižná tak skončili na celkovém 3. místě.

V kategorii starších žáků ZŠ Křižnou reprezentovali: Adam Maliňák (8.A), Jan Palouš (8.B), David Vozák, Marek Hrabovský, Ondřej Novyckyj (všichni 9.A), Matyáš Pernický, Kryštof Kubenka a David Gajdošík (všichni 9.B).

Celkové pořadí na okrskovém kole starších žáků:

1. ZŠ Lešná

2. ZŠ Šafaříkova

3. ZŠ Křižná

Bc. Denis Zimmer