Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Fantasy svět v 7. C
25. říjen 2022

V říjnu se žáci 7. C během skupinové práce na téma Fantasy svět proměnili ve spisovatele. Nejprve si vymysleli svůj vlastní fantasy svět, poté originálně pojmenovali města, místa, moře, pohoří či řeky. Jejich dalším velkým úkolem bylo vymyslet a nakreslit mapu země, ve které se bude jejich vlastní příběh odehrávat. Navštívili jsme tak např. Ostrov zapomnění, Jezero tajemství, Skály temnoty, Osadu kouzelníků, Přístav duchů nebo Hrad zkázy.

Dalším krokem bylo vytvoření tzv. bestiáře, ve kterém měli pojmenovat a popsat nezvyklé tvory, vybájená zvířata nebo bytosti z mytologie, se kterými bychom se mohli v jejich fantasy světě setkat. Díky jejich příběhům jsme se seznámili s nejrůznějšími tvory, např. se sladkými jednorožci, kyselými žížalami nebo s kmenem Shořelých a Uhořelých.

Poté museli sedmáci navrhnout hlavní postavu tak, aby korespondovala s příběhem a zemí, kterou vymysleli. Zamýšleli se nad tím, jak vypadá, odkud pochází, o co usiluje nebo jak tato postava rozhýbe příběh.

Odtud už byl jen krůček k vymyšlení zápletky a osnově příběhu.

Nedílnou součástí projektu pak byla realizace obálky vlastní knihy.

Celou dobu jsme se průběžně bavili o tom, jak se jejich fantasy svět vyvíjí, co tvoří, kam směřují. Skupiny mezi sebou diskutovaly a inspirovaly se. Na závěr sedmáci ostatní spolužáky seznámili kompletně se vším, co vymysleli a vytvořili.

Výsledkem se staly propracované fantasy projekty, které mohou s přehledem konkurovat současným autorským hvězdám. Ve fotogalerii jsou k nahlédnutí.

Mgr. Petra Mrovcová