Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Vánoční čas už je tu zas
22. prosinec 2022

Žáci 6. B a 6. C se byli v úterý 21. prosince svátečně naladit na akci Vánoční čas už je tu zas, která se konala v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Během hodinového programu si s paní lektorkou povídali o adventu, sv. Mikuláši, Luckách nebo také o narození Ježíše. Seznámili se nejen se zvyky a tradicemi na Valašsku, ale také s pokrmy, které se podávaly během štědrovečerní večeře v minulosti.

Šesťáci si během programu upekli tradiční vánoční perníček, ten ochutili mixem koření, které předtím zkusili rozdrtit v hmoždíři. Voňavý perníček si odnesli domů ve vlastnoručně vyrobené a vyzdobené krabičce.

Mgr. Petra Mrovcová