Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Žáci z Křižné si lyžování na Kohútce užili
9. únor 2023

Lyžařský výcvikový kurz Základní školy Křižná se uskutečnil 15. 1. – 20. 1. 2023 v lyžařském areálu SKI Kohútka. Tohoto kurzu se zúčastnilo celkem 61 žáků ze 7. ročníků (A-D) a vybraní žáci z 9.B a 9.C. Kurz proběhl v přilehlém lyžařském areálu a na chatě Javorka, kde bylo zajištěno ubytování, stravovaní a výukové přednášky.

Během přednášek se žáci dozvěděli 10 pravidel FIS pro chování na sjezdových tratích, základy carvingového oblouku, Bezpečnost na horách a Výzbroj a výstroj při sjezdovém lyžování. Protože bylo méně sněhu, žáci si první dny vyzkoušeli tzv. „sešlapávání kopce“, kde si nejdříve sami připravili sjezdovku pro následnou výuku.

Následující dny pak mohla jednotlivá družstva využívat více svahů. Během kurzu se také uskutečnil závod ve slalomu. Mezi chlapci byl nejrychlejší Jan Mašek (7.C) a za dívky pak Beáta Pospíšilová (7.D).

V rámci pobytu si také jednotlivé třídy připravily večerní programy, které se skládaly z různých soutěží pro ostatní žáky. Žáci si tak vyzkoušeli např. otázky z pořadu Co na to Češi?, desetivteřinové kreslení, módní přehlídku, ale i testování reakčních schopností na světelných pucích a další.

Během kurzu vznikla i kuriózní situace, kdy TV Nova, která natáčela televizní reportáž o nově napadlém sněhu na východě naší republiky, si k rozhovoru vybrala našeho pedagoga Mgr. Václava Hajdu i naše žáky.

Denis Zimmer, učitel