Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

3. místo v okresním kole Konverzační soutěže Nj
14. březen 2023

Ve středu 8. března 2023 se konalo okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí.

Soutěže se zúčastnila tři děvčata z naší školy, která postoupila ze školního kola. Ellen Záslavová ze 7.C soutěžila v kategorii I.A pro žáky 6. a 7. ročníků a Ella Gerlová a Helena Hlaváčová z 8.C v kategorii II.A pro žáky 8. a 9. ročníků. V kategorii I.A soutěžilo pět žáků a v kategorii II.A čtrnáct žáků.

Konkurence byla veliká, protože ve stejné kategorii byly i děti, které se němčinu učí od 6.třídy, a přitom jsou o ročník výše. I přesto Ella Gerlová obsadila 3. místo a Helena Hlaváčová se umístila v první polovině na krásném 6. místě. Ellen Záslavová skončila ve své kategorii pátá.

Všem děvčatům děkujeme za účast a reprezentaci školy. Elle Gerlové gratulujeme a doufáme v její účast na soutěži v příštím roce.

Ing. Ludmila Podzemná, Mgr. Jana Bernátková