Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

1. C se spolu s 9. C připravují na Valašské hry
21. duben 2023

Jak asi víte, na konci letošního školního roku proběhnou na naší škole Valašské hry.

Prvním úkolem je vymyslet název týmu a název vesnice, odkud tým pochází. Měli jsme tolik nápadů na název, že je paní učitelka nestačila psát na tabuli. Pak jsme vyzkoušeli umělou inteligenci (AI), jestli nám dokáže poradit s názvem vesnice. Zadávali jsme do AI různé záludné otázky, a ona vždycky odpověděla. S generátorem obrázků Crayion jsme společně s deváťáky kreslili naši vesnici. Výsledek můžete posoudit v galerii.

Jak asi víte, každá vesnice má svou pověst o vzniku. Tu jsme zkoušeli vytvořit pomoci storytellingu. To znamená, že každý z nás řekl větu příběhu, a další navázal. Šli jsme za našimi deváťáky a začali vymýšlet příběh naší vesnice. Nakonec z toho vyšel napůl horor, napůl sci-fi. Budeme na něm muset společnými silami ještě zapracovat. Čeká nás toho ale ještě víc – vytvořit vlajku, připravit nástěnku, společný znak pro náš tým.

Naštěstí máme spoustu nápadů. Spolu s deváťáky to jistě zvládneme na výbornou.

Žáci 1. C a 9. C