Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Protidrogový vlak
27. duben 2023

Ve středu 19. dubna se žáci 7.B a vybraní žáci ze 7.A zúčastnili preventivní protidrogové akce – navštívili protidrogový vlak, který zavítal už poněkolikáté do našeho města. V dopoledních hodinách probíhal program pro školy, odpoledne se programu mohla zúčastnit i veřejnost.

Naši žáci byli rozděleni na dvě skupiny, protože prostory vagónů byly omezené. O to více se mohli žáci soustředit na poutavé vyprávění našeho průvodce, který je provedl nejen vlakem, ale zároveň skutečným příběhem chlapce, který podlehl své závislosti na drogách v pouhých 21 letech.

V každém vagónu mohli žáci vidět videoprojekci, která je provázela příběhem mladého muže od jeho začátku, kdy se poprvé setkal s drogou, až po jeho smutný konec. Žáci mohli vnímat, jak se jeho osobnost pod vlivem drog proměňovala, jak pod vlivem drog a alkoholu porušoval zákony, ohrožoval své okolí, jak trpěly rodiny hlavních aktérů.

Žáky velmi zaujal nejen příběh hlavního hrdiny, ale také výtvarné zpracování prostoru vlaku – reálná prostředí baru, policejní stanice, vězení a „feťáckého doupěte“. Součástí expozice byl i drogový kufřík, který využívají policisté při preventivních protidrogových akcích. Náš průvodce seznámil také žáky s legálními i ilegálními drogami a jinými závislostmi.

Velké poděkování patří školní preventistce paní Mgr. Janě Bernátkové, která i přes velký zájem škol celou akci pro žáky zajistila.

Mgr. Martina Kunetková