Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Hry bez hranic
23. červen 2023

V pondělí 26. června žáky, učitele, vychovatele a asistenty ze ZŠ Křižná čeká jeden velký den plný sportovních a stmelovacích aktivit. Rozhodli jsme se, že si letošní Den dětí užijeme na maximum a že s dětmi jejich svátek pořádně oslavíme. A jaký si vzájemně nadělíme dárek? Uspořádáme v areálu školy Hry bez hranic.

A protože nikdy neponecháváme nic náhodě, dokonale se na náš velký den připravujeme už od začátku roku. Jak vše probíhá a co vlastně máme v plánu?

Nejprve jsme se napříč učitelským sborem dohodli, kdo z dospělých bude patřit do realizačního týmu. Poté jsme se několikrát setkali a postupně jsme vymýšleli, jak by celá akce mohla proběhnout, kdo bude s kým soutěžit, jaké aktivity si budeme užívat.

Všechny nápady jsme poté na poradách konzultovali s kolegy, kteří nás následně obohatili o další nápady.

A výsledek? Na ten si budeme muset samozřejmě ještě chvíli počkat. Ale určitě známe výsledky průběžných aktivit.

Vytvořili jsme celkem 15 týmů, každý tým tvoří jedna třída prvního a jedna třída druhé stupně.

Žáci těchto tříd se několikrát setkali, blíž se seznámili a společně pracovali na úkolech, které jim realizační tým zadal.

Nejprve společně vymysleli název týmu a místo, odkud pochází. Fantazii se meze nekladly, jedinou podmínkou bylo propojení s Valašskem. Děti se hned u prvního úkolu opravdu snažily a výsledkem je deset originálních názvů týmů i dědin, odkud pochází. Do souboje tak vyráží např. Bosorčata z Grágořího vrchu……. nebo Zababušený Radegast.

Po úspěšném splnění prvního úkolu na děti čekal úkol další. Nutno říci, že ani druhého úkolu v pořadí se naše týmy nezalekly! Společně zapřemýšlely a vymyslely informace o své dědině tak, aby vše působilo reálně. Fantazie opět pracovala na plné obrátky, děti vymýšlely zprávy k historii svých dědin, vyprávěly si pověsti starých rodů, ukázaly, co dřív jejich rody jedly, pily, čím se zabývaly, jaká pravidla dodržovaly atd. A to už byl jen krůček ke splnění úkolu číslo tři – a tím bylo vytvoření nástěnky, na které své týmy představí nejen sobě navzájem, ale také všem, kdo prochází naší školou a kdo se zajímají o to, proč máme na chodbách takovou originální výzdobu.

Nástěnkou ovšem aktivita žáků neskončila. Když žáci přemýšleli nad názvem týmů a dědiny i nad detaily k historii svého rodu, měly za úkol vymyslet a navrhnout vlajku, s kterou vyrazí v červnu do boje. Poté, co se žáci shodli na finální podobě, přenesli na plátno originální vlajku svého týmu.

A co nás čeká dál? Nyní budeme pracovat na oblečení, v kterém si Hry bez hranic užijeme. Někdo zvolí jeden společný znak, jiný třeba jednu barvu oblečení. Vše tak, aby se to hodilo k názvu týmu a místu, odkud pochází.

A protože čas utíká jako zběsilý, ani se nenadáme a přijde den D. Na co můžou všichni soutěžící těšit? V areálu školní zahrady bude připraveno 10 stanovišť, na kterých všichni otestují svou fyzickou i psychickou kondici, týmového ducha a především smysl pro humor.