Družina si vyzkoušela programování robotů
18. červen 2024

V průběhu května a června proběhla setkání žáků družiny a 9. C v multimediální učebně. Zde si mohli pod taktovkou deváťáků vyzkoušet sestavit a naprogramovat Lego Education Essential, což bylo pro žáky nejzajímavější. Někteří stihli sestavit i dva produkty. Též si pohráli s Bee-boty a Pro-boty na připravených tematických podložkách. Další robůtek, který zaujal, byl Ozobot. Tomu vytvářeli dráhu pomocí dřevěného puzzle s předpřipravenými kódy. Také využili rozšířenou realitu a poznávali dopravní značky, zvířata i planety.

Odpoledne si družiny užili a mladším i starším žákům vždy celá hodina a půl velmi rychle uběhla. V příštím roce budeme v této spolupráci pokračovat. Že se akce zdařila, můžete posoudit na fotografiích ve fotogalerii.

Lenka Papežová