Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Družina si vyzkoušela programování robotů
18. červen 2024

V průběhu května a června proběhla setkání žáků družiny a 9. C v multimediální učebně. Zde si mohli pod taktovkou deváťáků vyzkoušet sestavit a naprogramovat Lego Education Essential, což bylo pro žáky nejzajímavější. Někteří stihli sestavit i dva produkty. Též si pohráli s Bee-boty a Pro-boty na připravených tematických podložkách. Další robůtek, který zaujal, byl Ozobot. Tomu vytvářeli dráhu pomocí dřevěného puzzle s předpřipravenými kódy. Také využili rozšířenou realitu a poznávali dopravní značky, zvířata i planety.

Odpoledne si družiny užili a mladším i starším žákům vždy celá hodina a půl velmi rychle uběhla. V příštím roce budeme v této spolupráci pokračovat. Že se akce zdařila, můžete posoudit na fotografiích ve fotogalerii.

Lenka Papežová