Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

60 let oslavila ZŠ Křižná na zaplněném nádvoří zámku
27. červen 2024

Písněmi, tancem a školní hymnou oslavila 25. června ZŠ Křižná v centru města. Zaplněné nádvoří zámku Žerotínů tleskalo programu, který si pro rodiče a návštěvníky oslavy připravili společně učitelé a žáci školy. Slavnosti předcházely už den předem workshopy pro žáky s úspěšnými absolventy školy a den otevřených dveří. Poblahopřát škole přišli také zástupci vedení města.

Největší základní škola ve městě má co oslavovat, narozeninovým dárkem od zřizovatele je totiž nová tělocvična, která má podle vítězného zahraničního návrhu stát přímo uprostřed areálu školy, stavba má začít už do dvou let. „Největší škola ve městě si novou tělocvičnu s parametry sportovní haly zaslouží, bude moderním sportovištěm s dobrou dostupností pro všechny,“ uvedl místostarosta města Petr Nachtman. Jeho slova odstartovala více než dvouhodinový program plný písní a tanců, zazněly hity od 60. let až k současnosti. Originální píseň zazněla na závěr, byla to hymna školy od místního umělce, který ji napsal škole přímo k narozeninám. „Společně s učitelem ji nacvičili žáci prvního a druhé stupně školy. Velké poděkování patří Kulturnímu zařízení a všem, kteří nám oslavy v kulturním centru města pomohli uskutečnit,“ uvedla ředitelka školy Milena Medková. K nové a moderní podobě Křižné přispěl „k narozeninám“ zastřešený vchod školy s lavičkami i bezpečnými stojany pro cyklisty. ZŠ Křižná patří v současnosti k nejmodernějším a nejlépe vybaveným školám ve městě.

Oslavy byly naplánovány jako vícedenní aktivita pro žáky, učitele i veřejnost. V pondělní dopoledne k nám zavítali úspěšní absolventi, kteří měli pro žáky připraveny zajímavé workshopy. Profesionální hokejista Jiří Hajda, nadějná vědkyně Hana Bernhardová, úspěšný akademik Zdeněk Svoboda, vedoucí řidič záchranář Tomáš Tvrdý a mistr republiky v bourání masa Daniel Džobák. Někteří zůstali i odpoledne a prošli si školu v rámci dnu otevřených dveří. Učitelé připravili úžasné pohoštění pro bývalé žáky, kteří si přišli s nostalgií zavzpomínat na léta strávená v lavicích. Mohli se podívat i na zaznamenanou historii školy, jídelny a školního parlamentu, kde se i někteří našli na dobových fotografiích. Druhý den završilo vystoupení na náměstí, které si žáci s vyučujícími nacvičili a sestavili sami. Nacvičování se vyplatilo a sklidili velký aplaus od obecenstva. Po dnu odpočinku proběhl sportovní den, kdy si žáci mohli zasoutěžit v disciplínách stolní tenis, vybíjená a basketball.

"Všechny dny oslav byly velmi náročné nejen na přípravu programu, ale i na organizaci žáků, přece jen je nás mnoho. Učitelé vše perfektně zvládli a žáci byli skvělí. Učitelům, žákům a hlavním organizátorům patří velký dík a obdiv. Poděkování patří taktéž našim absolventům, kteří si připravili v rámci workshopů velmi motivační přednášky pro žáky, absolventům a bývalým učitelům, kteří se přišli po letech na školu podívat a děkujeme sponzorům. Byly to krásné dny plné vzpomínek, ale taktéž naděje do budoucna", řekla ředitelka Medková

Za tým organizátorů Lenka Papežová, Monika Záslavová Kristová a Aleš Linduška