Talentové zkoušky
2. říjen 2019

STŘEDNÍ ŠKOLY A OBORY POŽADUJÍCÍ PRO PŘIJETÍ SPLNĚNÍ TALENTOVÉ ZKOUŠKY

Vážení rodiče a žáci 9. ročníků,

v tomto školním roce se budete rozhodovat o volbě střední školy, kde byste rádi pokračovali ve studiu. Na výběr máte z mnoha středních škol a jejich oborů. Pokud jste umělecky či sportovně založení a máte zájem o studium podobného oboru, budete muset vykonat talentovou přijímací zkoušku. V takovém případě musíte odevzdat přihlášku ke studiu na střední škole do 30. listopadu. Kdybyste tento termín nestihli, nemůžete být přijati ke studiu tohoto oboru.

Níže jsem vypsal obory středních škol zlínského, olomouckého a moravskoslezského kraje, u kterých je nutné vykonat talentovou příjímací zkoušku. V případě vašeho zájmu studovat takový obor, mě prosím kontaktujte nejpozději do začátku listopadu, abychom vám stačili vydat předvyplněnou přihlášku ke studiu. Tu si poté vyplníte a odevzdáte nejpozději do 30. listopadu na danou střední školu.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte mě prosím kontaktovat.

Seznam škol je v dokumentu ke stažení pod tímto článkem.

Jan Kristek, výchovné poradenství