Žák ZŠ Křižná Valašské Meziříčí bude studentem prestižního státního mezinárodního gymnázia v Dánsku
12. červen 2018

Základní škola Křižná prostřednictvím svých učitelů anglického jazyka poskytuje přípravné kurzy k mezinárodním Cambridge jazykovým zkouškám různých úrovní. Jak důležitým prvkem v rozvoji a možnostech dětí jazyky jsou, dokládá obrovský úspěch našeho žáka 9. třídy, Martina Ovčáčka. Již v minulém roce spolu s dalšími žáky 8. třídy, Ladou Fuskovou a Markétou Mišunovou, Martin složil zkoušku PET (B1), která odpovídá úrovni maturitní zkoušky. PET je však zkouškou mezinárodně uznávanou, a proto mu otevřela brány světa dokořán. Byla zásadní podmínkou přijetí, a tak po absolvování pohovorů a korespondence v jazyce anglickém byl Martin letos přijat na mezinárodní gymnázium v Dánsku – Struer Stats gymnasium. Pokud nechybí píle a motivace, ve světě jazyků nic není nemožné a tento žák je toho skvělým důkazem. Martinovi k jeho úspěchu gratulujeme a přejeme mnoho zdaru do budoucího studia v zahraničí. Rovněž se těšíme na další talentované studenty angličtiny.

Za předmětovou komisi cizích jazyků

Mgr. Ivana Sturm