Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Revolution Train (Protidrogovy vlak)
13. leden 2022

Revolution Train je nezisková organizace, která chce zabránit závislosti na návykových látkách (Tabák, Sedativa a hypnotika, Alkohol, Konopné látky, Pervitin, Opiáty.)

Autor projektu je Pavel Tuma. Jeho nápad vznikl kvůli smrti blízkého, který se předávkoval pervitinem a vytvořil program proti užívání návykových látek.

Do Valašského Meziříčí přijel protidrogový vlak, kterého se zúčastnila sedmá a osmá třída na Základní škole Křižná.

Procházeli jsme jednotlivými vagony vlaku po malých skupinkách s průvodcem a prožívali příběh založený na skutečné události, která několika špatnými rozhodnutími může končit tragicky.

V každém vagonu se nejdříve nacházela projekce části příběhu a poté následovalo interaktivní zatažení do děje. Měli jsme možnost si vyzkoušet, jaké to je sedět v baru, být svědkem dopravní nehody, ocitnout se v cele vězení nebo být podroben policejnímu výslechu.

Po celou dobu jsme vypracovávali dotazník, v němž jsme odpovídali jak na otázky, které se týkaly našich případných zkušeností s návykovými látkami, tak na dotazy souvisejícími se samotným příběhem filmu.

Michaela Máchová, Kristýna Staňková